هوشمندسازی منازل، ویلاها و مدارس

در سیستم مدیریتی ساختمان‌ها، بسیاری از اعمالی که ساکنین از روی عادت و به صورت غیرارادی انجام می‌دهند؛ توسط سیستم‌های هوشمند اصلاح شده و با توجه به نیاز و تنظیمات انجام شده فرمان‌هایی صادر می‌گردند که باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه و همچنین کاهشِ مصرف انرژی و هزینه‌های انرژی شده و از طرفی کاهش خطاپذیری و افزایش اثربخشی سیستم را به دنبال دارد. با استفاده از انواع سنسورها در داخل و خارج ساختمان و با به کارگیری از سیستم پایش و کنترل ساختمان و ویلاها، گروه صنعتی سیمرغ هوشمند انرژی به صورت لحظه‌ای تمامیِ پارامترهای آسایشی و امنیتی را، کنترل و در اختیار داشته و از آنها در جهت رسیدن به شرایط ایده‌آل بهره می‌گیرد. برای این منظور، نیاز به تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خاصی می‌باشد که با گردآوری اطلاعات محیطی و انتقال داده‌ها به سیستم مرکزی، روند کنترل و مدیریت ساختمان انجام و اجرا می‌گردد.

اجزای سیستم مدیریت ساختمان و ویلاها

با استفاده از سیستم خودکار در ساختمان‌ها و ویلاهای هوشمند؛ در کنترل روشنایی، آبیاری، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، کنترل دوربین‌های مدار بسته، کنترل درها، پرده‌ها و سایبان‌ها، کنترل وضعیت‌های اضطراری همچون آتش سوزی و بسیاری از پارامترهای کنترلی هوشمند دیگر؛ مصرف انرژی به نحو چشمگیری کاهش می‌یابد. ساختمان‌ها و ویلاهای هوشمند، ساختمان‌هایی هستند که مجهز به زیر ساخت‌های ارتباطاتی قوی بوده که می‌توانند به صورت مستمر نسبت به وضعیت‌های متغیّرِ محیط عکس‌العمل نشان داده و خود را با آن‌ وفق دهند و همچنین به ساکنین ساختمان‌ها این اجازه را می‌دهند که از منابع موجود به صورت مؤثرتری استفاده کرده و امنیت و آسایش آنها را افزایش می‌دهند. 

کنترل آبیاری

در امور کشاورزى سیستم‌هاى آبیارى براى این طراحى و اجراء مى‌شوند که آب مورد نیاز زراعت را در زمان معین در اختیار گیاه قرار دهند.

کنترل روشنایی

کنترل روشنایی ساختمان‌های هوشمند می‌تواند به صورت مجموعه‌ای از سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تعریف شود که طبق دستورالعمل‌های مشخص و بر اساس میزان سطح روشناییِ خارجی و میزان روشنایی محیط داخلی پاسخ مناسبی به شرایط موجود می‌دهند.

کنترل سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی

با تنظیم دمایِ محیط در موقعیت و ساعات مختلف و با برنامه‌ریزیِ دقیق محیطی آرام و دلپذیر را به وجود می‌آورند. به طور مثال می‌توان حالاتِ مختلف دمایی را برای خواب، میهمانی، صرف غذا، مسافرت، جلسات، ورزش و ... تعریف کرد که به صورت خودکار و در ساعات تعریف شده اِعمال گردند. کنترل سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی اگر با تنظیم دمای محیط در موقعیت و ساعات مختلف همراه گردد؛ می‌تواند ضمن صرفه‌جویی مناسب در هزینه‌های انرژی؛ راحتی و آسایش بسیاری را با خود به دنبال داشته باشد.

کنترل پرده و سایبان

کنترل پرده و سایبان برای تنظیم زوایای پرده‌ها استفاده می‌شود تا میزان روشنایی منزل به اندازه کافی بوده و نور مناسب وارد خانه شود؛ بنابراین میزان انرژی مصرفی نیز کاهش خواهد یافت و در حالت‌های اضطراری مانند هنگام باد و باران شدید، با بستن سایه‌بان‌ها و پرده‌ها از پنجره‌ها محافظت می‌شود.

دوربین مدار بسته هوشمند در ساختمان‌ها و ویلاهای هوشمند

دوربین‌های مدار بسته‌ی هوشمند امکانات فراوان امنیتی را فراهم می‌کنند. نحوه‌ی عملکرد این نوع دوربین‌ها در مکان‌های هوشمند به نحوی است که فرد می‌تواند در تمامی طول شبانه روز امنیت خانه‌ی خود را از همه جهت کنترل کند. چنانچه بخواهیم به صورت ساده بیان کنیم، دوربین‌های مدار بسته، نگهبان خانه و دارایی‌های شما هستند، آن‌ها داده‌ها را بر روی دستگاه خاصی موسوم به DVR  ضبط می‌کنند و می‌توانید هر زمانی که خواستید، تصاویر ضبط شده را مرور کنید و تصاویری که مورد نیاز شماست را از آن استخراج کنید. برخی از مدل‌های دوربین‌های مدار بسته‌ی هوشمند، دارای قابلیت انتقال دو طرفه‌ی اصوات هستند که یعنی فرد می‌تواند از طریق این نوع دوربین‌ها، به صداهای محل نصب دوربین گوش دهد و یا اینکه با شخصی در محل نصب دوربین صحبت کند. زمانی که این نوع دوربین‌ها به اینترنت متصل شوند، فرد می‌تواند تصاویر را از راه دور و از هر کجای دنیا از طریق تلفن همراه خود تماشا کند. این گونه تجهیزات و سیستم‌ها، راهی بسیار مناسب برای بهبود و ارتقای سیستم‌های امنیتی و حفاظتی خانه‌ها هستند. در صورتی که سیستم‌ امنیتی خانه‌ای فعال شود و آژیر شروع به صدا کند؛ پیامکی برای فرد ارسال می‌شود و او به راحتی می‌تواند از طریق دوربین‌های مدار بسته بررسی کند که آیا واقعاً کسی وارد خانه شده و یا اینکه سیستم امنیتی به اشتباه به او اخطار داده است. به این صورت، می‌تواند درصورت نیاز و در صورتی که شخصی واقعاً به صورت غیر مجاز وارد خانه شده باشد، به پلیس اطلاع دهد.

سيستم‌های اعلام حريق

آتش سوزی یا حریق یکی از زیان‌بارترین حوادث در کمین انسان است و همواره سعی شده تا با روش‌هایی ضمن کاهش احتمال آتش سوزی، صدمات و خسارات ناشی از بروز این حادثه را به حداقل رساند. از این رو؛ از سالیانِ پيش دركشورهای پیشرفته نصب سيستم‌های اعلام حريق در ساختمان‌ها يكی از استانداردهایی است كه شركت‌های ساختمانی مُلزم به رعايت آن هستند. در ساختمان‌های هوشمند علاوه بر امکان اعلام حریق، نشت گاز و یا آب، می‌توان با يكپارچه‌سازی این تجهیزات با سایر تجهيزات هوشمندِ نصب شده در ساختمان امکانات ویژه‌ای را فراهم آورد. برای مثال سيستم اعلام حريق تحت كنترل خانه‌های هوشمند می‌تواند در هنگام بروز حادثه علاوه بر اعلام هشدار، روشنایی و تهويه‌ی راهروها و مسيرهای خروج را فعال نموده و مسیر را برای خروج امن از ساختمان آماده کند. ضمناً با بستنِ خودکار شیر اصلی گاز، و همچنین قطع آب، به طور هم زمان از طریق خط تلفن متصل به سیستم هوشمند با مراكز امداد رسانی مثل آتش نشانی، اورژانس و پليس تماس گرفته و ضمن اعلام وقوع آتش سوزی، آدرس ساختمان را نيز به اطلاع آن‌ها برساند تا آسيب و تلفات احتمالی به حداقل برسد.

کنترل و هوشمندسازی استخر، سونا و جکوزی

ساختمان‌هایی که مجهز به استخر، سونا و جکوزی هستند به سیستم مدیریت هوشمند آن هم نیاز دارند. کنترل کیفیت و سلامت آب، کنترل سطح آب، کنترل دمای آب، تخلیه و پر کردن استخر، نورپردازی داخلی استخر و … از جمله مواردی هستند که با هوشمندسازی قابل کنترل هستند. از مزایایِ دیگر استفاده از سیستم هوشمند در محیط استخر می‌توان صرفه‌جویی در زمان و انرژی را نام برد. در نظر بگیرید برای استفاده از استخر چه مقدار زمان لازم هست تا استخر پر شود و آب آن به دمای مناسب برسد؟ و یا اینکه حضور شما برای پر کردن و کنترل سلامت آب الزامی است، ولی با داشتن سیستم هوشمند تمامیِ این کارها به صورت خودکار و از راه دور انجام می‌شود.

چرا سیمرغ هوشمند انرژی؟

شرکت سیمرغ هوشمند انرژی با بهره‌وری از روش‌های نوین روز دنیا در طراحی، مشاوره، ساخت و هوشمندسازی گلخانه، مرغداری و گاوداری، دارای کادری مجرب است که می‌تواند کلیه‌ی نیازهای شما را در زمینه‌ی هوشمندسازی برآورده سازد و آسودگی و راحتی را به ارمغان بیاورد. تمام تلاش ما این است که بهترین کار را به همراهِ باکیفیت‌ترین محصولات برای شما انجام دهیم. بدین وسیله گروه سیمهوش تمامی آمادگیِ خود را جهت هوشمندسازی در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری و صنعتی در تمامیِ نقاطِ ایران با بهترین کیفیت در طراحی و نصب اعلام می‌دارد